EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

ŚrodowiskoŚlady zwierząt

Ślady zwierząt

Odciśnij w wilgotnym piasku dowolny ślad, spróbuj odgadnąć, do kogo należy, jeśli nie wiesz porównaj odcisk z rysunkami na tablicach. Następnym razem, gdy będziesz w lesie lub na wsi bez trudu rozpoznasz tropy zwierząt!

czytaj dalej...
Morskie farmy wiatrowe

Morskie farmy wiatrowe

Makieta przedstawia dwie farmy wiatrowe produkujące energię elektryczną dla dwóch osiedli mieszkaniowych. Przekonaj się, że ilość tej energii zależy m.in. od prędkości wiatru i wielkości łopatek wiatraka.

czytaj dalej...
Obieg wody w przyrodzie - gra

Obieg wody w przyrodzie - gra

Stanowisko prezentuje obieg wody w przyrodzie, – czyli sposób, w jaki krąży. Wciel się w kropelkę wody i prześledź jej drogę. Dotykając ekranu w odpowiednich miejscach poznasz wszystkie procesy, którym podlega podczas swojej wędrówki.

czytaj dalej...
Obieg wody w przyrodzie – makieta

Obieg wody w przyrodzie – makieta

Na tym stanowisku masz szansę prześledzić drogę, jaką pokonuje woda, od parowania po tworzenie chmur, opady atmosferyczne (deszcz, śnieg, grad) oraz spływ powierzchniowy (woda z opadów atmosferycznych, która nie została wchłonięta przez glebę). Teraz już widzisz, że pod tymi nazwami kryją się procesy wcale nie tak trudne do omówienia - w zrozumieniu pomogą Ci rysunki.

czytaj dalej...
Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii

Zakręć wiatraczkiem i zaobserwuj, co dzieje się na makiecie. Energia kinetyczna wiatru (minimum 15 km/h) powoduje ruch obrotowy turbiny wiatrowej i produkcję elektryczności. Zakręć wiatraczkiem mocniej i słabiej, spróbuj zaobserwować różnicę.

czytaj dalej...
Ptaki i ich środowisko

Ptaki i ich środowisko

Gra na ekranie dotykowym komputera pozwala na rozpoznanie 12 różnych odgłosów wydawanych przez 12 gatunków ptaków występujących w Polsce. Przenieś się w rozśpiewaną krainę ptasich treli. Wsłuchaj się uważnie w dźwięki wydawane przez różne gatunki, a następnie sprawdź czy będziesz w stanie odgadnąć, który ze skrzydlatych przyjaciół wydaje takie odgłosy.

czytaj dalej...
Mikroskop

Mikroskop

Spójrz jak wiele szczegółów niewidocznych gołym okiem można dostrzec pod mikroskopem!

Za pomocą mikroskopu możemy przyjrzeć się bardzo małym obiektom lub obserwować nawet najmniejsze szczegóły tych większych. Mikroskop pozwala wniknąć do mikroświata.

czytaj dalej...
Mikrokosmos lasu i jeziora

Mikrokosmos lasu i jeziora

Masz przed sobą oszkloną gablotę, a za nią kawałek mikroświata lasu i jeziora. Spójrz dokładnie i spróbuj odnaleźć modele przedstawiające budowę organizmów roślinnych - mieszkańców lasu, a także przedstawicieli organizmów zwierzęcych - zamieszkujących jezioro.

czytaj dalej...