EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

OptykaKomnata Amesa

Komnata Amesa

Masz przed sobą zadziwiające pomieszczenie, w którym mali stają się gigantami, a wielcy nagle maleją. Zajrzyj do środka przez okienko obserwatora, osoba, która znajduje się we wnętrzu komnaty, będzie wydawała się rosnąć lub maleć w zależności od miejsca, w którym stoi. Efekt ten wywołany jest złudzeniem optycznym.

czytaj dalej...
Głowa na tacy

Głowa na tacy

Widzisz przed sobą osobę, która została pozbawiona ciała, a jej głowę ułożono na tacy, ale czy na pewno? Nie, to tylko złudzenie optyczne spowodowane odpowiednim rozmieszczeniem luster. Iluzja optyczna działa na mózg przez wzrok, nakazuje zrozumieć to co w danym momencie widzimy jako rzeczywistość, a tak naprawdę jest to tylko złudzenie.

czytaj dalej...
Tunel świetlny

Tunel świetlny

Masz przed sobą kolumnę wodną znajdującą się pomiędzy dwoma lustrami. Spójrz w lustro i spróbuj policzyć ile razy odbija się w nim kolumna wodna. Tunel lustrzany daje wrażenie nieskończoności.

czytaj dalej...
Stereoskopia

Stereoskopia

Stań w odległości 1 metra od zdjęcia, zakryj prawe i lewe oko dłońmi, następnie w szybkim tempie odsłaniaj na zmianę lewe i prawe oko, zobaczysz różnice w postrzeganiu obiektów na zdjęciu.”

czytaj dalej...
Rysowanie w lustrze

Rysowanie w lustrze

Siedząc przy tym stanowisku spróbuj pokonać labirynt, patrząc wyłącznie na lustrzane odbicie swoich rąk. To wcale nie jest takie łatwe, prawda? A teraz napisz coś na kartce. Gdyby nie to, że ze względu na wprawę w pisaniu możemy robić to praktycznie nie patrząc, byłoby to bardzo trudne.

czytaj dalej...
Lustrzany miks

Lustrzany miks

Usiądźcie naprzeciw siebie i spróbujcie tak dopasować części waszych twarzy, aby tworzyły one jedną całość.

Jak to się dzieje, że w lustrze powstaje obraz? Jeżeli światło napotyka na swej drodze gładki (wypolerowany) przedmiot, zwany  zwierciadłem, wówczas odbija się od niego.

czytaj dalej...
Zjawiska optyczne

Zjawiska optyczne

Spójrz na rysunki przedstawione obok w odległości 2 metrów a dostrzeżesz, że niektóre obrazki poruszają się, a nawet wydają się być przestrzenne.

czytaj dalej...