EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

MechanikaWędrująca kulka

Wędrująca kulka

Wrzuć kulkę i zobacz jak szybko pokona wszystkie trzy etapy zygzakowatego toru. Czy wiesz jakie siły działają na kulkę?

czytaj dalej...
Opadające pływaki

Opadające pływaki

NOWOŚĆ! Zakręć czarną korbką znajdującą się w prawym dolnym rogu. Kręć nią do momentu, aż rury wypełnione płynami ustawią się w pozycji pionowej, a znajdujące się w nich białe pływaki zaczną opadać z góry na dół. Obserwuj prędkość spadania pływaków.

Pływaki opadają z różną prędkością w zależności od gęstości i lepkości środowiska, w którym się znajdują: powietrze, olej i woda.

czytaj dalej...
Lejek grawitacyjny

Lejek grawitacyjny

NOWOŚĆ! Umieść monetę w jednej z prowadnic, a następnie puść ją i obserwuj w jaki sposób będzie się przemieszczać.

czytaj dalej...
Wirująca kula

Wirująca kula

NOWOŚĆ! Przyjrzyj się powierzchni cieczy w nieruchomym naczyniu. Następnie zacznij kręcić korbką, stopniowo zwiększając prędkość obrotową kuli. Co się dzieje z wodą wewnątrz kuli?

czytaj dalej...
Wir wodny

Wir wodny

NOWOŚĆ! Obracając powoli korbką wpraw wirnik w powolny ruch obrotowy. Stopniowo zwiększaj prędkość kręcenia i obserwuj zachowanie cieczy.

czytaj dalej...
Labirynt

Labirynt

NOWOŚĆ! Chwytając za rączki – kulki po bokach labiryntu, zmieniaj położenie głowicy powodując ruch kulki znajdującej się w obudowie, tak aby dotrzeć nią do punktu oznaczonego czerwoną kropką.

czytaj dalej...
Wielki wyścig kulek

Wielki wyścig kulek

NOWOŚĆ! Trzy jednakowe kule po zwolnieniu blokady toczą się w dół po torach o różnym kształcie. Tor A jest wklęsły, tor B jest najkrótszy i ma postać równi pochyłej - tak jak zjeżdżalnia, tor C jest wypukły.

czytaj dalej...
Mozaiki antyczne

Mozaiki antyczne

Spróbuj ułożyć za pomocą drobnych kamieni wzory starożytnych mozaik. Wymaga to skupienia, cierpliwości i wcale nie jest takie proste jakie się wydaje.

Mozaiki to dekoracje w postaci ozdobnych wzorów lub obrazów, wykonanych z małych kamyczków, kawałków szkła lub ceramiki (głównie potłuczonych naczyń). Są używane do zdobienia ścian, podłóg, sufitów a nawet mebli.

czytaj dalej...
Most samonośny

Most samonośny

Zbuduj most bez cementu, śrub i gwoździ z pięciu jednakowych elementów. Czy odważysz się przejść po powstałej konstrukcji?

Idealnie dopasowane do siebie klocki nie potrzebują żadnych spoin czy materiałów łączących aby stworzyć wytrzymałą budowlę. Spokojnie możesz spacerować po zbudowanym przez siebie łuku. Tą technikę stosowano już w starożytności, a niektóre powstałe w ten sposób konstrukcje przetrwały nawet do dziś.

czytaj dalej...
Przedmioty zawieszone w powietrzu

Przedmioty zawieszone w powietrzu

Naciśnij przycisk i włącz nawiew powietrza oraz lampę stroboskopową. Kuleczki styropianowe zaczną krążyć w zamkniętym, oszklonym pojemniku. Impulsy świetlne lampy wywołają złudzenie, jakby kulki się nie poruszały, ale zatrzymały zawieszone w jednym miejscu. Charakterystyczną cechą tego ciekawego zjawiska jest fakt, że odbite obrazy dodatkowo sprawiają wrażenie zwielokrotnienia kuleczek.

czytaj dalej...
Wielokrążki

Wielokrążki

Przed sobą masz trzy worki treningowe. Zaczynając od lewej strony spróbuj podnieść każdy z nich pociągając za linę, koniecznie zwróć uwagę na ich ciężar. Czy czujesz różnicę w ciężarze worków? Który z nich wydaje Ci się najlżejszy, a który najcięższy?

czytaj dalej...