EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

AkustykaMuzyczna podłoga

Muzyczna podłoga

Masz przed sobą podłogę składającą się z kolorowych kwadratów, po wejściu na nią rozlega się muzyka. Każdemu z kwadratów przypisany jest inny dźwięk, dzięki czemu będziesz mógł skomponować własną melodię.

czytaj dalej...
Wędrujący głos

Wędrujący głos

Masz przed sobą dwie rury, jedną przyłóż do ucha, a do drugiej krzyknij.

Twój głos, jak każdy dźwięk, jest falą docierającą do naszego ucha za pośrednictwem powietrza. Przy tym stanowisku musi on przebyć drogę w podwieszonych przy suficie rurach o długości 100 metrów. Sprawdź ile czasu zajmie dotarcie dźwięku do Twojego ucha. Ile czasu zajęłoby Tobie przebiegnięcie 100 metrów?

czytaj dalej...
Organy

Organy

Masz przed sobą zespół różnej długości rur. Uderzając dłonią w każdą z nich, wydobędziesz dźwięki o różnej wysokości. Wysokość dźwięku zależy od długości rury, im dłuższa tym niższy dźwięk. Źródłem dźwięku jest drgający wewnątrz rury słup powietrza. Nazywamy to stanowisko organami, ponieważ w tym instrumencie dźwięk powstaje w podobny sposób.

czytaj dalej...
Dzwonek w próżni

Dzwonek w próżni

Pewnie dobrze znasz dźwięk zwykłego budzika, jest donośny i świetnie go słychać. Spróbuj jednak włożyć go do klosza i przyciskiem uruchom pompę próżniową.

czytaj dalej...