EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

Tunel świetlny

Tunel świetlny

Masz przed sobą kolumnę wodną znajdującą się pomiędzy dwoma lustrami. Spójrz w lustro i spróbuj policzyć ile razy odbija się w nim kolumna wodna. Tunel lustrzany daje wrażenie nieskończoności.

Zwierciadła płaskie, inaczej zwane lustrami, stosujemy przede wszystkim w domach. Są to najczęściej różnego rodzaju lustra i lusterka. Obrazy w zwierciadłach płaskich różnią się od przedmiotów tym, że strona prawa i lewa zostają zamienione. Kiedy przed lustrem postawimy przedmiot obracający się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, w zwierciadle płaskim obracać się będzie w przeciwnym kierunku.

Zwierciadła kuliste.

Stań naprzeciwko każdego z luster i zobacz jak bardzo różni się Twoje odbicie. Możesz w jednej chwili stać się potężną postacią albo bardzo szczupła osobą.

Zwierciadła kuliste dzielimy na wypukłe i wklęsłe, zmieniają one rzeczywistość, w zwierciadle wypukłym obraz jest pomniejszony, w zwierciadle wklęsłym - powiększony.

Zwierciadło kuliste wklęsłe powiększające obraz, wykorzystywane są np. w: reflektorach samochodowych, teleskopach zwierciadlanych, lampach halogenowych, latarkach, narzędziach lekarskich (laryngolog, stomatolog), mikroskopach.

Zwierciadła kuliste wypukłe zmniejszają rzeczywisty obraz, dlatego wykorzystuje się je np. w: lusterkach kosmetycznych, obiektywach lustrzanych, lusterkach samochodowych zewnętrznych, na skrzyżowaniach ulic z miejscami o ograniczonej widoczności.

<< Powrót do listy