EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

Ptaki i ich środowisko

Ptaki i ich środowisko

Gra na ekranie dotykowym komputera pozwala na rozpoznanie 12 różnych odgłosów wydawanych przez 12 gatunków ptaków występujących w Polsce. Przenieś się w rozśpiewaną krainę ptasich treli. Wsłuchaj się uważnie w dźwięki wydawane przez różne gatunki, a następnie sprawdź czy będziesz w stanie odgadnąć, który ze skrzydlatych przyjaciół wydaje takie odgłosy.

Czy znasz wszystkie z przedstawionych na ekranie gatunków? Może po tej zabawie uda Ci się samodzielnie odgadnąć, który ptak umila Ci czas wyśpiewując swoją melodię na przykład w trakcie spaceru. Miłej zabawy!

Na świecie istnieje ponad 10 000 gatunków ptaków, które zamieszkują różne ekosystemy i każdy z nich dysponuje charakterystycznym i niepowtarzalnym kodem muzycznym. Świergot różnych gatunków ptaków ma odmienne natężenie i częstotliwość dźwięku. Zastanówmy się jednak, po co tak właściwie ptaki śpiewają? Chociaż ich śpiew jest miły dla naszego ucha, tak naprawdę wydają one różnorodne odgłosy nie po to, aby umilić nam czas i zachwycać nas pięknymi melodiami, lecz, aby poinformować najbliższe im otoczenie o zaistniałej w danej chwili sytuacji. Odgłosy wydawane przez ptaki mają na ogół charakter wabiący, ostrzegawczy lub informacyjny.

<< Powrót do listy