EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Gdański Park Naukowo Technologiczny w trosce o najwyższe standardy obsługi klienta dokonuje niezbędnych prac remontowych oraz  kompleksowych prac termoizolacyjnych w budynku C. Wszystkie aktywności w EduParku zostają odwołane z powodu niedogodności jakie niesie ze sobą charakter wykonywanych robót. O terminie zakończenia prac będziemy informować w osobnym komunikacie.

Organy

Organy

Masz przed sobą zespół różnej długości rur. Uderzając dłonią w każdą z nich, wydobędziesz dźwięki o różnej wysokości. Wysokość dźwięku zależy od długości rury, im dłuższa tym niższy dźwięk. Źródłem dźwięku jest drgający wewnątrz rury słup powietrza. Nazywamy to stanowisko organami, ponieważ w tym instrumencie dźwięk powstaje w podobny sposób.

Organy wynaleziono już w starożytności. Dziś można je spotkać nie tylko w budynkach kościelnych, ale i w niektórych salach koncertowych. Organy w Katedrze Oliwskiej  należą do najcenniejszych w Europie. W momencie powstania w 1788 były to największe organy na starym kontynencie, a prawdopodobnie także na świecie. W czasie ich gry można nie tylko usłyszeć monumentalny, niezwykły dźwięk, ale także oglądać wspaniały spektakl poruszających się figur.

<< Powrót do listy