EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Gdański Park Naukowo Technologiczny w trosce o najwyższe standardy obsługi klienta dokonuje niezbędnych prac remontowych oraz  kompleksowych prac termoizolacyjnych w budynku C. Wszystkie aktywności w EduParku zostają odwołane z powodu niedogodności jakie niesie ze sobą charakter wykonywanych robót. O terminie zakończenia prac będziemy informować w osobnym komunikacie.

Lejek grawitacyjny

Lejek grawitacyjny

NOWOŚĆ! Umieść monetę w jednej z prowadnic, a następnie puść ją i obserwuj w jaki sposób będzie się przemieszczać.

Jeśli wypuścimy monetę równolegle do krawędzi, co umożliwia specjalnie montowana prowadnica, moneta będzie wirować zakreślając prawie doskonałą orbitę kołową, powoli ruchem spiralnym opadając ku dołowi. Prędkość monety rośnie w miarę jak obniża się ona w lejku. Moneta wirując około 30 sekund z charakterystycznym brzękiem wpada do wnętrza lejka.

Pomysł jest oparty na prawie fizyki – Prawie Keplera opisującym ruch planet wokół Słońca. Moneta porusza się w podobny sposób jak planety i komety w Układzie Słonecznym.

 „Każda planeta Układu Słonecznego porusza się wokół Słońca po orbicie w kształcie elipsy, w której w jednym z ognisk jest Słońce.

<< Powrót do listy