EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

Ślady zwierząt

Ślady zwierząt

Odciśnij w wilgotnym piasku dowolny ślad, spróbuj odgadnąć, do kogo należy, jeśli nie wiesz porównaj odcisk z rysunkami na tablicach. Następnym razem, gdy będziesz w lesie lub na wsi bez trudu rozpoznasz tropy zwierząt!

Każde zwierzę pozostawia ślad swojej obecności. Te, które najłatwiej znaleźć i obserwować to tropy, czyli odciski łap na śniegu, piasku czy błocie. Jeśli znajdziesz taki odcisk, zwróć uwagę czy odciśnięte są miękkie opuszki, czy twarde raciczki, a może widać odcisk pazurów.

Ślady zwierząt wiejskich.

Różne tropy zwierząt domowych można znaleźć również na wsi. Na pewno rozpoznajesz wszystkie te zwierzęta, ale czy potrafisz rozpoznać ich tropy? Zwróć uwagę czy odciśnięte są miękkie opuszki, czy twarde raciczki, a może widać odcisk pazurów, to na pewno pomoże ci w odgadnięciu, kto jest właścicielem odcisku

Ślady zwierząt zimą.

Do rozpoznawania tropów najciekawszą porą roku jest śnieżna zima, kiedy można dokładnie oglądać odciśnięte łapy zwierząt. Pamiętaj jednak, że tropy nie wszystkich zwierząt będzie można znaleźć zimą, ponieważ część z nich zapadła w sen. Czy wiesz, które zwierzęta zapadają w sen zimowy?

<< Powrót do listy