EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Szanowni Państwo,
Stacjonarna działalność EduParku zostaje zawieszona z powodu trwających prac termoizolacyjnych, realizowane są wyłącznie zajęcia wyjazdowe dla grup zorganizowanych.
Szczegóły…

Labirynt

Labirynt

NOWOŚĆ! Chwytając za rączki – kulki po bokach labiryntu, zmieniaj położenie głowicy powodując ruch kulki znajdującej się w obudowie, tak aby dotrzeć nią do punktu oznaczonego czerwoną kropką.

Labirynty znane były już w czasach starożytnych. Słowem „labirynt” określano budowlę odznaczającą się bardzo zawiłym układem dużej liczby pomieszczeń i łączących je krętych ciągów korytarzy. Ich budowa miała na celu uniemożliwić niepowołanym osobom dostęp do skarbca czy królewskiego grobowca, zlokalizowanego w centralnej części labiryntu. Najstarsze labirynty pochodzą z Mezopotamii oraz Egiptu. 

Współcześnie labirynty często tworzy się w parkach i ogrodach, a coraz częściej spotykaną atrakcją turystyczną są labirynty polowe tworzone z kukurydzy. Jest ona wystarczająco wysoka, by ukryć kręte ścieżki.

Czy wiesz, że…

Jeżeli wszystkie ściany labiryntu są ze sobą połączone, wystarczy cały czas trzymać się wyłącznie strony lewej lub wyłącznie strony prawej. Wówczas prędzej czy później wyjdzie się z labiryntu.

<< Powrót do listy