EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Gdański Park Naukowo Technologiczny w trosce o najwyższe standardy obsługi klienta dokonuje niezbędnych prac remontowych oraz  kompleksowych prac termoizolacyjnych w budynku C. Wszystkie aktywności w EduParku zostają odwołane z powodu niedogodności jakie niesie ze sobą charakter wykonywanych robót. O terminie zakończenia prac będziemy informować w osobnym komunikacie.

Głowa na tacy

Głowa na tacy

Widzisz przed sobą osobę, która została pozbawiona ciała, a jej głowę ułożono na tacy, ale czy na pewno? Nie, to tylko złudzenie optyczne spowodowane odpowiednim rozmieszczeniem luster. Iluzja optyczna działa na mózg przez wzrok, nakazuje zrozumieć to co w danym momencie widzimy jako rzeczywistość, a tak naprawdę jest to tylko złudzenie.

Magia zazwyczaj nie kojarzy się z nauką, mimo że jej zastosowanie to jedyny sposób, w jaki możemy naprawdę wyjaśnić tajemnice iluzjonistów. Magiczne sztuczki dostarczały ludziom rozrywki od wieków. Owiane tajemnicą, zachwycały, intrygowały, a czasami nawet przerażały. Gdy niektórzy magicy zaczęli zdradzać sekrety swoich pokazów, ich sztuka zaczęła nabierać bardziej przyziemnego wymiaru, a odkąd zajęli się nią naukowcy, wiemy już nawet jak to się dzieje, że nie zauważamy tricków iluzjonistów, mimo że zdajemy sobie sprawę, że naprawdę wcale nie mamy do czynienia z magią.

Iluzjoniści do wykonywania sztuczek wykorzystują przede wszystkim nieuwagę widza. Kluczem jest skupienie oczu publiczności na wszystkim, poza faktycznym działaniem. Iluzjoniści często korzystają ze specjalnie skonstruowanych rekwizytów (spreparowane skrzynie, kajdanki, kłódki oraz inne przedmioty codziennego użytku, lustra, niewidzialne nici i liny; obecnie lasery, telewizory, kamery, dźwigi oraz podnośniki).

<< Powrót do listy