EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Gdański Park Naukowo Technologiczny w trosce o najwyższe standardy obsługi klienta dokonuje niezbędnych prac remontowych oraz  kompleksowych prac termoizolacyjnych w budynku C. Wszystkie aktywności w EduParku zostają odwołane z powodu niedogodności jakie niesie ze sobą charakter wykonywanych robót. O terminie zakończenia prac będziemy informować w osobnym komunikacie.

Oferta na rok szkolny 2017/2018

Warsztaty EduMini 
dla grup zorganizowanych* dzieci od 4 do 6 roku życia, prowadzone w laboratoriach EduParku.

 Okres wczesnej edukacji jest niezwykle istotny w życiu małych naukowców, przede wszystkim dla nabywania różnorodnych doświadczeń i umiejętności. Na naszych zajęciach dzieci zostaną wprowadzone w świat nauk przyrodniczych poprzez samodzielne, jak i grupowe wykonywanie serii niezapomnianych i emocjonujących eksperymentów. Naukę poprzez zabawę czas zacząć!

Koszt jednych warsztatów w EduParku to 10 zł od dziecka*(50 min.)

Dwóch opiekunów uprzednio zarezerwowanej grupy zorganizowanej na każde 10 dzieci może uczestniczyć w zajęciach bezpłatnie, każdy opiekun powyżej tej liczby musi uiścić opłatę w wysokości 5 zł za udział w warsztatach. 

+ opcjonalnie bilet ulgowy wstępu na wystawę interaktywną EduParku 3 zł od dziecka  (55 min.) Dwóch opiekunów uprzednio zarezerwowanej grupy zorganizowanej na każde 10 dzieci może zwiedzać wystawę bezpłatnie, każdy opiekun powyżej tej liczby musi uiścić opłatę w wysokości 5 zł za bilet normalny.
Grupy zorganizowane oprowadzane są przez edukatora po wybranych stanowiskach przez około 15 min., a następnie mają około 40 min. czasu na zabawę. Szczegóły dotyczące wystawy interaktywnej EduParku znajdują się tutaj.

Rezerwacja grupy na warsztaty tel. 58 740 42 38 lub kom. +48 533-222-603
Dzień i godzina wizyty indywidualnie ustalana z opiekunami grupy
(dni powszednie w godz. 9:00 – 15:00).

*Minimalna liczba dzieci potrzebna do przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych wynosi 13.
W przypadku przybycia mniejszej ilości uczestników należy uiścić opłatę za 13 dzieci. Maksymalna ilość dzieci w jednej grupie warsztatowej wynosi 25, w atrakcjach w EduParku może uczestniczyć jednocześnie kilka grup warsztatowych.

Regulamin EduParku od 9.2017 - wersja do druku

Warsztaty dla grup dzieci od 4 do 6 roku życia polegające na eksperymentach i doświadczeniach wykonywanych pod okiem edukatora.

 
Tematy zajęć do wyboru przez nauczyciela / opiekuna grupy zorganizowanej:

EduMini
Laboratorium
NOWOŚĆ

Nowe warsztaty w ofercie EduParku to niezwykła okazja dla najmłodszych do zetknięcia się z warunkami jakie panują w laboratorium. Podczas zajęć dzieci będą mogły przeprowadzić kolorowe eksperymenty fizyczno-chemiczne używając profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego. Wywołają podwodną erupcję wulkanu, wykonają wybuchowe, drożdżowe babeczki oraz chemiczny ekspres do kawy, a to nie są wszystkie atrakcje.

EduMini
Wybuchy

Serdecznie zapraszamy na wybuchowo-odlotowe warsztaty pełne chemicznych eksplozji. Uczestnicy będą mogli prześledzić lot rakiety odrzutowej, wyhodować piankowe węże i rozbudzić chemiczne wulkany. Ta niezwykła eksperymentalna przygoda rozpali w dzieciach zamiłowanie do świata nauki.

EduMini
Chemik

EduMini Chemik to wspaniały sposób na rozpoczęcie naukowej przygody w EduParku. Na warsztatach wykonamy zaskakujące reakcje chemiczne, których efekty zapewnią uśmiechy na twarzach dzieci. Przekonamy się, że składniki mieszanin nie zawsze da się rozpoznać na pierwszy rzut oka i sprawdzimy czy da się je rozdzielić. Nie zabraknie też wybuchających wulkanów i chemicznego przepisu na pompowanie baloników.

EduMini
Fizyk

Okres wczesnej edukacji to idealny czas na odkrywanie zasad rządzących otaczającym nas światem. Ułatwimy ten proces wykonując fizyczne eksperymenty, dzięki którym dowiemy się, czy powietrze można zobaczyć oraz ile potrafi mieć siły. Dla odprężenia wybierzemy się na połów magnetycznych rybek.

EduMini
Ekolog

Świat przyrody jest piękny i fascynujący. Na zajęciach sprawdzimy czy zawsze nasze postępowanie jest korzystne dla Ziemi. Stworzymy fabryki dymów, sprawdzimy skąd się biorą kwaśne deszcze i jak temu zapobiegać. Dowiemy się co oznacza pojęcie recykling i jak poprawnie segregować śmieci. Młodych ekologów zapraszamy na eksperymentalne wyzwanie. Wspólnie zadbajmy o przyrodę.

EduMini
Badacz

Na warsztatach EduMini Badacz prześledzimy bieg Ziemi wokół Słońca, zastanowimy się, jakie zmiany powoduje on w przyrodzie oraz jakie zjawiska pogodowe towarzyszą każdej z pór roku. Wywołamy ulewę z piankowej chmury, tęczę zamkniemy w probówkach, a także dokonamy czegoś niezwykłego – wytworzymy ciepło i zimno podczas burzliwych reakcji chemicznych.


DRODZY NAUCZYCIELE! 

Czy wiecie, że tytuł warsztatów organizowanych w EduParku możecie wpisać do dziennika, jako temat lekcji? Podczas zajęć realizowane są elementy podstawy programowej.

Ponadto po każdych zajęciach ze stałej oferty EduParku, nauczyciele/opiekunowie grup otrzymują kartę pracy dla swoich uczniów, zawierającą zadania systematyzujące wiedzę nabytą podczas warsztatów w postaci zagadek, ćwiczeń lub quizów, które uczniowie będą mogli wypełnić indywidualnie lub grupowo.

Lubisz zaszczepiać w dzieciach pasję do nauki?
Sprawdź program stałego klienta EduParku dla klas