OFERTA OKAZJONALNA
GRUPY ZORGANIZOWANE:

STAŁA OFERTA:

EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk
tel. (58) 739-61-47
tel. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Od poniedziałku
do piątku
08:00 - 16:00
Sobota 09:30 - 16:00
Niedziela nieczynne

Oferta na rok szkolny 2016/2017

Warsztaty EduMini

Zajęcia edukacyjne dla ZORGANIZOWANYCH GRUP
dzieci od 4 do 6 roku życia w tym klas I SP, w formie warsztatów polegających
na eksperymentach i doświadczeniach wykonywanych wspólnie z edukatorem.
Opiekun/nauczyciel może wybrać temat warsztatów oraz dzień i godzinę zajęć dla GRUPY.

Okres wczesnej edukacji jest niezwykle istotny w życiu małych naukowców, przede wszystkim dla nabywania różnorodnych doświadczeń i umiejętności. Na naszych zajęciach dzieci zostaną wprowadzone w świat nauk przyrodniczych poprzez samodzielne, jak i grupowe wykonywanie serii niezapomnianych i emocjonujących eksperymentów. Naukę poprzez zabawę czas zacząć!

Koszt 45 min. warsztatów to 10zł od dziecka (opiekunowie grup zorganizowanych bezpłatnie)
+ bilet wstępu na wystawę interaktywną EduParku 3zł od dziecka - informacje o wystawie...
Zajęcia EduMini przeznaczone są dla dzieci od 4 do 6 lat w tym dla klas I szkół podstawowych.

Rezerwacja grupy na warsztaty tel. 58 739-61-47.
Minimalna liczba dzieci potrzebna do przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych wynosi 15.
W przypadku przybycia mniejszej ilości uczestników należy uiścić opłatę za 15 dzieci.
 

EduMini 2016 2017 A4 - wersja do druku

REGULAMIN EduPark od 09.2016 - wersja do druku

Tematy zajęć do wyboru przez nauczyciela/opiekuna:

EduMini
Wybuchy

Serdecznie zapraszamy na wybuchowo-odlotowe warsztaty pełne chemicznych eksplozji. Uczestnicy będą mogli prześledzić lot rakiety odrzutowej, wyhodować piankowe węże i rozniecić chemiczne wulkany. Ta niezwykła eksperymentalna przygoda rozbudzi w dzieciach zamiłowanie do świata nauki.

 
EduMini
Chemik

EduMini Chemik to wspaniały sposób na rozpoczęcie naukowej przygody w EduParku. Na warsztatach wykonamy zaskakujące reakcje chemiczne, których efekty zapewnią uśmiechy na twarzach dzieci. Przekonamy się, że składniki mieszanin nie zawsze da się rozpoznać na pierwszy rzut oka, i sprawdzimy czy da się je rozdzielić. Nie zabraknie też wybuchających wulkanów i chemicznego przepisu na pompowanie baloników.

 
EduMini
Fizyk

Okres wczesnej edukacji to idealny czas na odkrywanie zasad rządzących otaczającym nas światem. Ułatwimy ten proces wykonując fizyczne eksperymenty, dzięki którym dowiemy się, czy powietrze można zobaczyć oraz ile potrafi mieć siły. Dla odprężenia wybierzemy się na połów magnetycznych rybek.

EduMini
Biolog

Najlepiej poznawać świat zaczynając od poznania samego siebie. Na zajęciach, poprzez zabawę i pracę grupową, dowiemy się jakie funkcje pełnią narządy w ciele człowieka. Poprzez eksperymenty sprawdzimy po co nam mydło i co jeść, żeby mieć zdrowe zęby. Złożymy szkielet i sprawdzimy która kość jest najdłuższa.

 
EduMini
Ekolog

Świat przyrody jest piękny i fascynujący. Na zajęciach sprawdzimy czy zawsze nasze postępowanie jest korzystne dla Ziemi. Stworzymy fabryki dymów, sprawdzimy skąd się biorą kwaśne deszcze i jak temu zapobiegać. Dowiemy się co oznacza pojęcie recykling i jak poprawnie segregować śmieci. Młodych ekologów zapraszamy na eksperymentalne wyzwanie. Wspólnie zadbajmy o przyrodę.

EduMini
Badacz

Na warsztatach EduMini Badacz prześledzimy bieg Ziemi wokół Słońca i zastanowimy się, jakie zmiany powoduje on w przyrodzie oraz jakie zjawiska pogodowe towarzyszą każdej z nich. Wywołamy ulewę z piankowej chmury, tęczę zamkniemy w probówkach, a także dokonamy czegoś niezwykłego – wytworzymy ciepło i zimno podczas burzliwych reakcji chemicznych.


DRODZY NAUCZYCIELE!

Czy wiecie, że tytuł warsztatów organizowanych w EduParku możecie wpisać do dziennika, jako temat lekcji? Podczas zajęć realizowane są elementy podstawy programowej.

Ponadto po każdych zajęciach ze stałej oferty EduParku, nauczyciele/opiekunowie grup otrzymują kartę pracy dla swoich uczniów, zawierającą zadania systematyzujące wiedzę nabytą podczas warsztatów w postaci zagadek, ćwiczeń lub quizów, które uczniowie będą mogli wypełnić indywidualnie lub grupowo.