EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Gdański Park Naukowo Technologiczny w trosce o najwyższe standardy obsługi klienta dokonuje niezbędnych prac remontowych oraz  kompleksowych prac termoizolacyjnych w budynku C. Wszystkie aktywności w EduParku zostają odwołane z powodu niedogodności jakie niesie ze sobą charakter wykonywanych robót. O terminie zakończenia prac będziemy informować w osobnym komunikacie.

 Oferta na rok szkolny 2017/2018

Warsztaty EduLekcje

dla grup zorganizowanych* dzieci z klas I-III szkół podstawowych,
prowadzone w laboratoriach EduParku.

Podczas wizyty w EduParku, wykonując szereg doświadczeń pod okiem edukatora, uczniowie będą mieli niepowtarzalną szansę do zgłębienia wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych. Pojęcia fizyczne i chemiczne nie będą już takie straszne, a zespołowe eksperymentowanie zachęci do twórczych działań.

Koszt jednych warsztatów w EduParku to 10 zł od dziecka (50 min.)
Dwóch opiekunów uprzednio zarezerwowanej grupy zorganizowanej na każde 10 dzieci może uczestniczyć w zajęciach bezpłatnie, każdy opiekun powyżej tej liczby musi uiścić opłatę w wysokości 5 zł za udział w warsztatach. 

+ opcjonalnie bilet ulgowy wstępu na wystawę interaktywną EduParku 3 zł od dziecka  (55 min.) Dwóch opiekunów uprzednio zarezerwowanej grupy zorganizowanej na każde 10 dzieci może zwiedzać wystawę bezpłatnie, każdy opiekun powyżej tej liczby musi uiścić opłatę w wysokości 5 zł za bilet normalny.
Grupy zorganizowane oprowadzane są przez edukatora po wybranych stanowiskach przez około 15 min., a następnie mają około 40 min. czasu na zabawę. Szczegóły dotyczące wystawy interaktywnej EduParku znajdują się tutaj.

Rezerwacja grupy na warsztaty tel. 58 740 42 38 lub kom. +48 533-222-603
Dzień i godzina wizyty indywidualnie ustalana z opiekunami grupy
(dni powszednie w godz. 9:00 – 15:00).

*Minimalna liczba dzieci potrzebna do przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych wynosi 13.
W przypadku przybycia mniejszej ilości uczestników należy uiścić opłatę za 13 dzieci. Maksymalna ilość dzieci w jednej grupie warsztatowej wynosi 25, w atrakcjach w EduParku może uczestniczyć jednocześnie kilka grup warsztatowych.

Regulamin EduParku od 9.2017 - wersja do druku

Warsztaty dla grup dzieci z klas I-III szkół podstawowych, polegające na eksperymentach i doświadczeniach wykonywanych pod okiem edukatora.

 
Tematy zajęć do wyboru przez nauczyciela / opiekuna grupy zorganizowanej:

CHEMIA OD KUCHNI NOWOŚĆ!

Kuchnia i łazienka to doskonały warsztat pracy dla przyszłych chemików. Na warsztatach „Chemia od kuchni” odczarujemy niektóre symbole E, poszukamy wspólnego mianownika kuchni z łazienką, a także przypomnimy sobie co nieco o kwasach i zasadach co zapewne skończy się bąbelkowym wybuchem.

OD STÓP DO GŁÓW. BUDOWA CIAŁA NOWOŚĆ!
Najlepiej poznawać świat zaczynając od poznania samego siebie. Na zajęciach dowiemy się jakie funkcje pełnią narządy w ciele człowieka i je zlokalizujemy. Złożymy szkielet i sprawdzimy, która kość jest najdłuższa. Poprzez eksperymenty sprawdzimy po co nam mydło i co jeść, żeby mieć zdrowe zęby.

CHEMIA WOKÓŁ NAS
Kolejny etap chemicznych zmagań w EduParku udowodni, że chemia otacza nas z każdej strony. Na zajęciach zbadamy właściwości doskonale znanych nam z domu substancji. Nie zabraknie także reakcji chemicznych, tym razem przekonamy się, że nie każdy eksperyment musi kończyć się wybuchem, a brak wybuchu wcale nie oznacza nudy.

WYBRYKI FIZYKI
Warsztaty Wybryki Fizyki to moc doświadczeń, poprzez które przybliżymy dzieciom pojęcia ze świata tej dziedziny nauki. Kandydaci na przyszłych naukowców odkryją siłę ciśnienia, dzięki której nakarmią balonożerną kolbę. Oprócz tego do rywalizacji staną nietypowi zawodnicy podczas nauki pływania i nurkowania. Zapraszamy wszystkich młodych fizyków do naukowych wybryków!

TAJEMNICE BAŁTYKU
Bałtyk jest morzem absolutnie niepowtarzalnym. Na warsztatach w EduParku wyjaśnimy dlaczego jest najsłodszym morzem świata i dlaczego choć mokry nazywa się go pustynią. Wyśledzimy głębinowych mieszkańców, wywołamy ulewę z pianki i dowiemy się jak ważne jest dbanie o czystość na plaży.

JESTEM Z GDAŃSKA. FAHRENHEIT
Bohaterem warsztatów będzie gdańszczanin Daniel Gabriel Fahrenheit. Dowiemy się między innymi, co łączy tego wielkiego uczonego z Gdańskiem i gdzie można obejrzeć pamiątki z nim związane. Wykonamy także serię eksperymentów, które przybliżą nam jego naukowe dokonania, skonstruujemy termometr, zagotujemy wodę w strzykawce, ochłodzimy i ocieplimy atmosferę reakcjami chemicznymi.

 

DRODZY NAUCZYCIELE! 

Czy wiecie, że tytuł warsztatów organizowanych w EduParku możecie wpisać do dziennika, jako temat lekcji? Podczas zajęć realizowane są elementy podstawy programowej.

Ponadto po każdych zajęciach ze stałej oferty EduParku, nauczyciele/opiekunowie grup otrzymują kartę pracy dla swoich uczniów, zawierającą zadania systematyzujące wiedzę nabytą podczas warsztatów w postaci zagadek, ćwiczeń lub quizów, które uczniowie będą mogli wypełnić indywidualnie lub grupowo.

Lubisz zaszczepiać w dzieciach pasję do nauki?
Sprawdź program stałego klienta EduParku dla klas