OFERTA OKAZJONALNA
GRUPY ZORGANIZOWANE:

STAŁA OFERTA:

EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk
tel. (58) 739-61-47
tel. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Od poniedziałku
do piątku
08:00 - 16:00
Sobota 09:30 - 16:00
Niedziela nieczynne

 Oferta na rok szkolny 2016/2017

Warsztaty EduLekcje dla klas IV-VI SP

Zajęcia edukacyjne dla ZORGANIZOWANYCH GRUP dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych,
w formie warsztatów polegających na eksperymentach i doświadczeniach
wykonywanych wspólnie z edukatorem. Opiekun/nauczyciel może wybrać
temat warsztatów oraz dzień i godzinę zajęć dla GRUPY.

Nauka przyrody potrafi być fascynująca i zaskakująca. Na naszych zajęciach uczniowie przekonają się o tym wykonując doświadczenia, dzięki którym rozbudzi się w nich ciekawość świata i rozwinie samodzielność w dochodzeniu do wiedzy, co jest szczególnie ważne na dalszej ścieżce edukacyjnej.

Koszt 50 min. warsztatów to 10zł od dziecka (opiekunowie grup zorganizowanych bezpłatnie)
+ bilet wstępu na wystawę interaktywną EduParku 3zł od dziecka - informacje o wystawie...
Zajęcia EduLekcje przeznaczone są dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych.

Rezerwacja grupy na warsztaty tel. 58 739-61-47.
Minimalna liczba dzieci potrzebna do przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych wynosi 15. 
W przypadku przybycia mniejszej ilości uczestników należy uiścić opłatę za 15 dzieci.

 EduLekcje 4-6 2016 2017 A4 - wersja do druku

REGULAMIN EduPark od 09.2016 - wersja do druku

Tematy zajęć do wyboru przez nauczyciela/opiekuna:

CHEMIA W PIGUŁCE
Szkoła podstawowa to idealny moment, aby udowodnić, że chemia może być fascynująca i zabawna. Warsztaty w EduParku zadziwią kolorami i niespodziewanymi efektami. Wprawimy w ruch jodowy zegar, a czerwona kapusta zabarwi się na kolory tęczy. Nie zabraknie także „gorących” reakcji chemicznych.

CHEMIA WOKÓŁ NAS
Kolejny etap chemicznych zmagań w EduParku udowodni, że chemia otacza nas z każdej strony. Na zajęciach zbadamy właściwości doskonale znanych nam z kuchni i łazienki substancji. Nie zabraknie także reakcji chemicznych, tym razem przekonamy się, że nie każdy eksperyment musi kończyć się wybuchem, a brak wybuchu wcale nie oznacza nudy.

Z FIZYKĄ ZA PAN BRAT
Wszystkich fanów naukowych emocji zapraszamy na niezapomnianą przygodę z fizyką.W czasie zajęć uczestnicy rozwikłają zagadkę gęstości, ustawią w szeregu wielobarwną kolumnę płynów i sprawdzą siłę ciśnienia. Udowodnimy, że fizyka potrafi być naprawdę wciągająca, zaskakująca i pełna kolorowych i niezapomnianych wrażeń.

NIE LEJ WODY
Na warsztatach sprawdzimy czym jest obieg wody w przyrodzie, dlaczego oceany nie wysychają, jak powstaje deszcz i jak łatwo można na co dzień oszczędzać wodę. Wykonamy wiele doświadczeń z wodą, aby poznać jej tajemnice, a także pokusimy się o samodzielne zbudowanie oczyszczalni ścieków.

JESTEM Z GDAŃSKA. FAHRENHEIT
Bohaterem naszych warsztatów będzie gdańszczanin Daniel Gabriel Fahrenheit. Dowiemy się między innymi, co łączy tego wielkiego uczonego z Gdańskiem i gdzie można obejrzeć pamiątki z nim związane. Wykonamy także serię eksperymentów, które przybliżą nam jego naukowe dokonania, skonstruujemy termometr, zagotujemy wodę w strzykawce, ochłodzimy i ocieplimy atmosferę reakcjami chemicznymi.

WATSON I CRICK! PO NITCE… DNA DO KŁĘBKA
Podczas warsztatów przekonamy się, że na każdego z nas istnieje pewien przepis, ten przepis to nasze DNA. Przeprowadzimy śledztwo aby wyłonić odkrywców jego struktury. Oprócz tego wnikliwie przyjrzymy się jego budowie, przekonamy się gdzie możemy je znaleźć i jakie bariery będziemy musieli pokonać aby wydobyć DNA z pewnego pachnącego owocu. Własnoręcznie zrobimy bransoletki DNA, które będą nam przypominały o tej niezwykłej cząsteczce.

 DRODZY NAUCZYCIELE! 

Czy wiecie, że tytuł warsztatów organizowanych w EduParku możecie wpisać do dziennika, jako temat lekcji? Podczas zajęć realizowane są elementy podstawy programowej.

Ponadto po każdych zajęciach ze stałej oferty EduParku, nauczyciele/opiekunowie grup otrzymują kartę pracy dla swoich uczniów, zawierającą zadania systematyzujące wiedzę nabytą podczas warsztatów w postaci zagadek, ćwiczeń lub quizów, które uczniowie będą mogli wypełnić indywidualnie lub grupowo.