OFERTA OKAZJONALNA
GRUPY ZORGANIZOWANE:

STAŁA OFERTA:

EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk
tel. (58) 739-61-47
tel. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Od poniedziałku
do piątku
08:00 - 16:00
Sobota 09:30 - 16:00
Niedziela nieczynne

 Oferta na rok szkolny 2016/2017

Warsztaty EduLekcje dla klas II-III SP

Zajęcia edukacyjne dla ZORGANIZOWANYCH GRUP dzieci z klas II-III szkół podstawowych,
w formie warsztatów polegających na eksperymentach i doświadczeniach
wykonywanych wspólnie z edukatorem. Opiekun/nauczyciel może wybrać temat warsztatów oraz dzień i godzinę zajęć dla GRUPY.

Podczas wizyty w EduParku, wykonując szereg doświadczeń pod okiem edukatora, uczniowie będą mieli niepowtarzalną szansę do zgłębienia wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych. Pojęcia fizyczne i chemiczne nie będą już takie straszne, a zespołowe eksperymentowanie zachęci do twórczych działań.

Koszt 50 min. warsztatów to 10zł od dziecka (opiekunowie grup zorganizowanych bezpłatnie)
+ bilet wstępu na wystawę interaktywną EduParku 3zł od dziecka - informacje o wystawie...
Zajęcia EduLekcje przeznaczone są dla dzieci z klas II-III szkół podstawowych.

Rezerwacja grupy na warsztaty tel. 58 739-61-47.
Minimalna liczba dzieci potrzebna do przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych wynosi 15.
W przypadku przybycia mniejszej ilości uczestników należy uiścić opłatę za 15 dzieci.

EduLekcje 2-3 2016 2017 A4 - wersja do druku

 REGULAMIN EduPark od 09.2016 - wersja do druku

Tematy zajęć do wyboru przez nauczyciela/opiekuna:

CHEMIA WOKÓŁ NAS
Kolejny etap chemicznych zmagań w EduParku udowodni, że chemia otacza nas z każdej strony. Na zajęciach zbadamy właściwości doskonale znanych nam z kuchni i łazienki substancji. Nie zabraknie także reakcji chemicznych, tym razem przekonamy się, że nie każdy eksperyment musi kończyć się wybuchem, a brak wybuchu wcale nie oznacza nudy.

CHEMIA W PIGUŁCE
Szkoła podstawowa to idealny moment, aby udowodnić, że chemia może być fascynująca i zabawna. Warsztaty w EduParku zadziwią kolorami i niespodziewanymi efektami. Wprawimy w ruch jodowy zegar, a czerwona kapusta zabarwi się na kolory tęczy. Nie zabraknie także „gorących” reakcji chemicznych.

WYBRYKI FIZYKI
Warsztaty Wybryki Fizyki to moc doświadczeń, poprzez które przybliżymy dzieciom pojęcia ze świata tej dziedziny nauki. Kandydaci na przyszłych naukowców odkryją siłę ciśnienia, dzięki której nakarmią balonożerną kolbę. Oprócz tego do rywalizacji staną nietypowi zawodnicy podczas nauki pływania i nurkowania. Zapraszamy wszystkich młodych fizyków do naukowych wybryków!

NIEZWYKŁA ZIEMIA
Zapraszamy w podróż przez Układ Słoneczny, podczas której dowiecie się, dlaczego Ziemia jest absolutnie wyjątkowa. Jest jedyną znaną planetą, na której istnieje życie, a woda występuje na niej we wszystkich trzech stanach skupienia. Na warsztatach uczniowie zamkną chmurę w butelce, stworzą chemiczną tęczę w probówkach oraz sprawdzą ile ciepła może przechować powietrze, a ile woda.

TAJEMNICE BAŁTYKU
Bałtyk jest morzem absolutnie niepowtarzalnym. Na warsztatach w EduParku wyjaśnimy dlaczego jest najsłodszym morzem świata i dlaczego choć mokry nazywa się go pustynią. Wyśledzimy głębinowych mieszkańców, wywołamy ulewę z pianki i dowiemy się jak ważne jest dbanie o czystość na plaży.

JESTEM Z GDAŃSKA. FAHRENHEIT
Bohaterem naszych warsztatów będzie gdańszczanin Daniel Gabriel Fahrenheit. Dowiemy się między innymi, co łączy tego wielkiego uczonego z Gdańskiem i gdzie można obejrzeć pamiątki z nim związane. Wykonamy także serię eksperymentów, które przybliżą nam jego naukowe dokonania, skonstruujemy termometr, zagotujemy wodę w strzykawce, ochłodzimy i ocieplimy atmosferę reakcjami chemicznymi.

DRODZY NAUCZYCIELE!

Czy wiecie, że tytuł warsztatów organizowanych w EduParku możecie wpisać do dziennika, jako temat lekcji? Podczas zajęć realizowane są elementy podstawy programowej.

Ponadto po każdych zajęciach ze stałej oferty EduParku, nauczyciele/opiekunowie grup otrzymują kartę pracy dla swoich uczniów, zawierającą zadania systematyzujące wiedzę nabytą podczas warsztatów w postaci zagadek, ćwiczeń lub quizów, które uczniowie będą mogli wypełnić indywidualnie lub grupowo.