EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

W związku z trwającymi kompleksowymi pracami termoizolacyjnymi w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym EduPark będzie nieczynny dla odwiedzających z powodu niedogodności jakie niesie ze sobą charakter wykonywanych robót. Zakończenie prac jest planowane na dzień 15.10.2017 r., natomiast termin ten  może ulec wydłużeniu. Za wszelkie utrudnienia serdecznie  przepraszamy.

Oferta na rok szkolny 2017/2018

Warsztaty EduLekcje

dla grup zorganizowanych* dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych, 
prowadzone w laboratoriach EduParku.

Nauka przyrody potrafi być fascynująca i zaskakująca. Na naszych zajęciach uczniowie przekonają się o tym wykonując doświadczenia, dzięki którym rozbudzi się w nich ciekawość świata i rozwinie samodzielność w dochodzeniu do wiedzy, co jest szczególnie ważne na dalszej ścieżce edukacyjnej.

Koszt jednych warsztatów w EduParku (50 min.) to 10 zł od dziecka
(dwóch opiekunów uprzednio zarezerwowanej grupy zorganizowanej na każde 10 dzieci może uczestniczyć w zajęciach bezpłatnie, każdy opiekun powyżej tej liczby musi uiścić opłatę w wysokości 5 zł za udział w warsztatach) 

+ opcjonalnie bilet wstępu na wystawę interaktywną EduParku (55 min.) 3 zł od dziecka 
Grupy zorganizowane oprowadzane są przez edukatora po wybranych stanowiskach przez około 15 min., a następnie mają około 40 min. czasu na zabawę. Szczegóły dotyczące poszczególnych stanowisk na wystawie interaktywnej EduParku znajdują się tutaj.

Rezerwacja grupy na warsztaty kom. +48 533-222-603
Dzień i godzina wizyty indywidualnie ustalana z opiekunami grupy
(dni powszednie od 16.10.2017r. do 22.06.2018r. w godz. 9:00 – 15:00).

Minimalna liczba dzieci potrzebna do przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych wynosi 13.
W przypadku przybycia mniejszej ilości uczestników należy uiścić opłatę za 13 dzieci. Maksymalna ilość dzieci w jednej grupie warsztatowej wynosi 25, w zajęciach może uczestniczyć jednocześnie kilka grup warsztatowych.

REGULAMIN EduPark od 09.2017 - wersja do druku

Warsztaty dla grup dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych, polegające na eksperymentach i doświadczeniach wykonywanych pod okiem edukatora.

 
Tematy zajęć do wyboru przez nauczyciela / opiekuna grupy zorganizowanej:

PRZEPIS NA CHEMIĘ NOWOŚĆ!
Na warsztatach udowodnimy, że kuchnia to tak naprawdę wielkie laboratorium chemiczne, w którym zachodzi mnóstwo procesów takich jak smażenie, pieczenie, gotowanie, a w głównej roli występują tłuszcze, sole i cukry. Do przeprowadzenia niezwykłych eksperymentów wykorzystamy doskonale wszystkim znane produkty, które można znaleźć w lodówce czy szufladzie z przyprawami.

DOŁADUJ SIĘ WIEDZĄ! BATERIA NOWOŚĆ!
Zachęcamy do udziału w dobrej dawce energetycznych wrażeń, podczas których stworzymy prawdziwy owocowo-warzywny koktajl energetyczny. Zbudujemy żarówkę zasilaną na baterie i przekonamy się, że energia może przybierać różne formy, a przepływ prądu można zaburzyć.

NIEZWYKŁA ZIEMIA
Zapraszamy w podróż przez Układ Słoneczny, podczas której dowiecie się, dlaczego Ziemia jest absolutnie wyjątkowa. Na warsztatach uczniowie zamkną chmurę w butelce, stworzą chemiczną tęczę w probówkach oraz sprawdzą ile ciepła może przechować powietrze, a ile woda.

CHEMIA W PIGUŁCE
Szkoła podstawowa to idealny moment, aby udowodnić, że chemia może być fascynująca i zabawna. Warsztaty w EduParku zadziwią kolorami i niespodziewanymi efektami. Wprawimy w ruch jodowy zegar, a czerwona kapusta zabarwi się na kolory tęczy. Nie zabraknie także „gorących” reakcji chemicznych.

Z FIZYKĄ ZA PAN BRAT
Wszystkich fanów naukowych emocji zapraszamy na niezapomnianą przygodę z fizyką. W czasie zajęć uczestnicy rozwikłają zagadkę gęstości, ustawią w szeregu wielobarwną kolumnę płynów i sprawdzą siłę ciśnienia. Udowodnimy, że fizyka potrafi być naprawdę wciągająca i pełna kolorowych, niezapomnianych wrażeń.

WATSON I CRICK! PO NITCE DNA DO KŁĘBKA
Podczas warsztatów przekonamy się, że na każdego z nas istnieje pewien przepis, ten przepis to nasze DNA. Podczas zajęć wnikliwie przyjrzymy się budowie DNA i poznamy historię odkrycia jego modelu. Ponadto zrobimy kolorowe bransoletki, które będą nam przypominały o tym niezwykłym kwasie i jego znaczeniu. Na koniec wykorzystamy przepyszny owoc do izolacji DNA by przekonać się jak wygląda życiodajna nić. Przeprowadzimy genetyczne dochodzenie po nitce… DNA do kłębka!

 

DRODZY NAUCZYCIELE! 

Czy wiecie, że tytuł warsztatów organizowanych w EduParku możecie wpisać do dziennika, jako temat lekcji? Podczas zajęć realizowane są elementy podstawy programowej.

Ponadto po każdych zajęciach ze stałej oferty EduParku, nauczyciele/opiekunowie grup otrzymują kartę pracy dla swoich uczniów, zawierającą zadania systematyzujące wiedzę nabytą podczas warsztatów w postaci zagadek, ćwiczeń lub quizów, które uczniowie będą mogli wypełnić indywidualnie lub grupowo.

Lubisz zaszczepiać w dzieciach pasję do nauki?
Sprawdź program stałego klienta EduParku dla klas