EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Gdański Park Naukowo Technologiczny w trosce o najwyższe standardy obsługi klienta dokonuje niezbędnych prac remontowych oraz  kompleksowych prac termoizolacyjnych w budynku C. Wszystkie aktywności w EduParku zostają odwołane z powodu niedogodności jakie niesie ze sobą charakter wykonywanych robót. O terminie zakończenia prac będziemy informować w osobnym komunikacie.

http://edupark.gpnt.pl/artykul/eduwakacje-w-kolorach-chemii-warsztaty-rodzinne-si,425    http://edupark.gpnt.pl/artykul/eduwakacje-w-kolorach-chemii-warsztaty-rodzinne-cz,420       


Opisy poszczególnych tematów zajęć:

"Przepis na Chemię" NOWOŚĆ (dla dzieci od 4 do 12 lat wraz z opiekunami) 

Na warsztatach udowodnimy, że kuchnia to tak naprawdę wielkie laboratorium chemiczne, w którym zachodzi mnóstwo procesów takich jak smażenie, pieczenie, gotowanie, a w głównej roli występują tłuszcze, sole i cukry. Do przeprowadzenia niezwykłych eksperymentów wykorzystamy doskonale wszystkim znane produkty, które można znaleźć w lodówce czy szufladzie z przyprawami.

"Chemia od Kuchni" NOWOŚĆ (dla dzieci od 4 do 12 lat wraz z opiekunami)

Kuchnia i łazienka to doskonały warsztat pracy dla przyszłych chemików. Na podstawie wiedzy chemicznej można wytłumaczyć wiele zaskakujących procesów. Na warsztatach odczarujemy niektóre symbole E, poszukamy wspólnego mianownika kuchni z łazienką, a także poznamy świetny przepis na pozbycie się kamienia z czajnika. Przypomnimy sobie również co nieco o kwasach i zasadach co zapewne skończy się bąbelkowym wybuchem. Serdecznie zapraszamy!

"EduMini Wybuchy"(dla dzieci od 4 do 12 lat wraz z opiekunami)

Serdecznie zapraszamy na wybuchowo-odlotowe warsztaty pełne chemicznych eksplozji. Uczestnicy będą mogli prześledzić lot rakiety odrzutowej, stworzyć wijący się niczym wąż ogrom piany oraz rozniecić chemiczne wulkany. Ta niezwykła eksperymentalna przygoda rozbudzi w dzieciach zamiłowanie do świata nauki.

"Chemia Wokół Nas" (dla dzieci od 6 do 12 lat wraz z opiekunami)

Podczas chemicznych zmagań w EduParku udowodnimy, że chemia towarzyszy nam każdego dnia. Na zajęciach zbadamy właściwości doskonale znanych z kuchni i łazienki substancji. Nie zabraknie reakcji chemicznych, tym razem przekonamy się, że nie każdy eksperyment musi kończyć się wybuchem, a brak wybuchu wcale nie oznacza nudy.

"Chemia Na Kolorowo" (dla dzieci od 4 do 12 lat wraz z opiekunami)

„Chemia na kolorowo” to warsztaty ukazujące jak niezwykle wielobarwna potrafi być ta dziedzina nauki. Uczestnicy zajęć będą mieli niepowtarzalną okazję wywołać podwodną erupcję, której efekt wprawi każdego w zachwyt. Ponadto w programie naukowa przygoda z sokiem z kapusty, drożdżami i wybuchową wersją kawy. Na koniec przygotowaliśmy eksplodującą, wielobarwną niespodziankę!

"EduMini Chemik" (dla dzieci od 4 do 12 lat wraz z opiekunami)

Na warsztatach "EduMini Chemik" wykonamy zaskakujące reakcje chemiczne, których efekty zapewnią uśmiechy na twarzach dzieci. Przekonamy się, że składniki mieszanin nie zawsze da się rozpoznać na pierwszy rzut oka, a następnie sprawdzimy czy da się je rozdzielić. Nie zabraknie erupcji gazowych wulkanów i przepisu na pompowanie baloników, z którego z pewnością skorzystałby chemik.

"Chemia W Pigułce" (dla dzieci od 6 do 12 lat wraz z opiekunami)

Wszystkich chętnych do zgłębiania wiedzy chemicznej zapraszamy na warsztaty „Chemia w Pigułce”. Poprzez serię zadziwiających kolorami i burzliwie zachodzących eksperymentów rozbudzimy w młodych naukowcach "chemię" do chemii. Ustawimy czas w zegarze jodowym, zabarwimy kapustę na kolory tęczy, a na koniec zachęcimy wszystkich do zgłębiania tajników tej dziedziny nauki poprzez serię zaskakujących reakcji.