EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Szanowni Państwo,
Stacjonarna działalność EduParku zostaje zawieszona z powodu trwających prac termoizolacyjnych, realizowane są wyłącznie zajęcia wyjazdowe dla grup zorganizowanych.
Szczegóły…

"Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj ich aktywność.
Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia.
Nie żądaj, lecz przekonuj.
Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego umysł tak, aby samo chciało wiedzieć…”

[Janusz Korczak]

EduPark to miejsce, które bawi i uczy. Naszym celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do nauki oraz fascynacji jej niezwykłością. Bogata oferta EduParku skierowana jest do dzieci w wieku od 4. do 12 roku życia. Ma ona na celu umożliwienie uczniom samodzielnego badania zjawisk przyrodniczych, co pomaga im, lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zagadnienie. Zajęcia edukacyjne prowadzone są w formie warsztatów polegających na eksperymentach i doświadczeniach wykonywanych przez uczestników wspólnie z wykwalifikowanym edukatorem. Oferta EduParku obejmuje szeroką gamę EduLekcji oraz warsztatów EduMini. Sposób przekazywanej wiedzy oraz jej zakres dostosowane są do wieku uczestników.

Atutem zajęć w EduParku jest praca w małych grupach oraz wykorzystanie szeregu metod aktywizujących. Działania te stanowią punkt wyjścia do rozwijania wśród uczniów umiejętności związanych z rozumowaniem naukowym i określaniem związków przyczynowo - skutkowych co jest bardzo ważne, zwłaszcza w dalszych etapach ścieżki edukacyjnej. Warsztaty w EduParku są pełne eksperymentów i samodzielnej aktywności dzieci, przez co różnią się całkowicie od typowych lekcji szkolnych. Przeprowadzanie przez uczniów doświadczeń i obserwacji, pozwala im na zdobycie umiejętności odróżniania opinii od faktów oraz formułowanie wniosków na podstawie uzyskanych wyników. Jak powiedział Konfucjusz: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem." Ta właśnie idea przyświeca naszej działalności.

Wyjazdowe warsztaty EduParku GRUP ZORGANIZOWANYCH:

Grupy dzieci w wieku od 4 do 6 lat – Warsztaty EduMini - SZCZEGÓŁY

Grupy dzieci z klas I-III SP – Warsztaty EduLekcje - SZCZEGÓŁY

Grupy dzieci z klas IV-VII SP – Warsztaty EduLekcje - SZCZEGÓŁY

 

Warsztaty Rodzinne - dla odbiorców indywidualnych