EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

Szanowni Państwo,

informujemy, że w 2019 roku EduPark - Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży mieszczący się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym wstrzymuje działalność - nie będą prowadzone zajęcia edukacyjne, zarówno stacjonarnie, jak i wyjazdowo ani nie będzie możliwe zwiedzanie wystawy interaktywnej.

Za utrudnienia przepraszamy. W przypadku pytań prosimy o kontakt edupark@strefa.gda.pl.

 

 

"Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj ich aktywność.
Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia.
Nie żądaj, lecz przekonuj.
Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego umysł tak, aby samo chciało wiedzieć…”

[Janusz Korczak]

EduPark to miejsce, które bawi i uczy. Naszym celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do nauki oraz fascynacji jej niezwykłością. Bogata oferta EduParku skierowana jest do dzieci w wieku od 4. do 12 roku życia. Ma ona na celu umożliwienie uczniom samodzielnego badania zjawisk przyrodniczych, co pomaga im, lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zagadnienie. Zajęcia edukacyjne prowadzone są w formie warsztatów polegających na eksperymentach i doświadczeniach wykonywanych przez uczestników wspólnie z wykwalifikowanym edukatorem. Oferta EduParku obejmuje szeroką gamę EduLekcji oraz warsztatów EduMini. Sposób przekazywanej wiedzy oraz jej zakres dostosowane są do wieku uczestników.

Atutem zajęć w EduParku jest praca w małych grupach oraz wykorzystanie szeregu metod aktywizujących. Działania te stanowią punkt wyjścia do rozwijania wśród uczniów umiejętności związanych z rozumowaniem naukowym i określaniem związków przyczynowo - skutkowych co jest bardzo ważne, zwłaszcza w dalszych etapach ścieżki edukacyjnej. Warsztaty w EduParku są pełne eksperymentów i samodzielnej aktywności dzieci, przez co różnią się całkowicie od typowych lekcji szkolnych. Przeprowadzanie przez uczniów doświadczeń i obserwacji, pozwala im na zdobycie umiejętności odróżniania opinii od faktów oraz formułowanie wniosków na podstawie uzyskanych wyników. Jak powiedział Konfucjusz: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem." Ta właśnie idea przyświeca naszej działalności.

Warsztaty EduParku GRUP ZORGANIZOWANYCH

Warsztaty Rodzinne - dla odbiorców indywidualnych