EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

EduPark to Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży mieszczące się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Ta długa nazwa skrywa niesamowite miejsce, gdzie poprzez wspólne eksperymenty i doświadczenia udowadniamy najmłodszym i tym trochę starszym, że nauka nie jest nudna, a nawet może bawić. Działalność placówki opiera się na rozbudowanej ofercie warsztatowej skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz stałej, wciąż ewoluującej wystawie interaktywnej. Przestrzeń w EduParku została zaprojektowana dla dzieci i młodzieży tak, aby mogły dowiedzieć się jak najwięcej o sobie i otaczającym je świecie. Wizyta w EduParku pozwala na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. Fizyka, chemia czy biologia nie muszą być nudnym, szkolnym przedmiotem.

Trochę Historii

EduPark rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2010 roku. W tym samym roku Centrum Edukacji uzyskało tytuł Miejsca Odkrywania Talentów, nadawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyczyniły się do tego liczne działania placówki na rzecz rozwoju talentów młodych naukowców, oraz organizowane konferencje dla nauczycieli. Od tej pory już ponad siedem lat EduPark rozwija swoją działalność edukacyjną, jednocześnie  pozyskując coraz większe grono odbiorców. Od początku działalności z usług Centrum Edukacji GPN-T skorzystało już ponad 150 000 osób.

Oferta Centrum Edukacji

Rozbudowana oferta warsztatowa EduParku skierowana do całych rodzin oraz grup szkolnych i przedszkolnych, ma na celu umożliwianie dzieciom samodzielnego badania, doświadczania zjawisk przyrodniczych i ich popularyzację. Od początku działalności placówki zrealizowaliśmy już ponad 15 000 zajęć.

Warsztaty opierają się na aktywności uczniów, którzy zaznajamiają się z konkretnymi dziedzinami poprzez wykonywanie eksperymentów. Praca w małych grupach, wykorzystanie metod aktywizujących – obserwacja, doświadczenia, używanie różnorodnych materiałów dydaktycznych wspomagających pracę uczniów oraz tworzenie warunków sprzyjających samodzielnej i twórczej pracy to tylko niektóre z uwarunkowań w obszarze realizacji zajęć w EduParku. Misją placówki, którą staramy się dzień po dniu realizować, jest ukazanie nauk przyrodniczych jako przedmiotów ciekawych, nie nudnych oraz pobudzanie w młodych ludziach pasji do odkrywania przyjemności, jaka płynie ze zdobywania wiedzy.

EduPark to miejsce dostępne również dla gości indywidualnych. W gronie rodzinnym czy ze znajomymi można miło spędzić czas w pełni korzystając ze stanowisk interaktywnych oraz biorąc udział w Warsztatach Rodzinnych i okazjonalnych.

Warsztaty Rodzinne to idealna okazja do wspólnego eksperymentowania dla dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Na zajęciach młodzi naukowcy, pod opieką doświadczonego edukatora, samodzielnie wykonają najciekawsze doświadczenia z takich dziedzin jak chemia, fizyka i biologia. Warsztaty przebiegają w atmosferze dobrej zabawy, która uczy i rozbudza fascynację nauką już u najmłodszych. Warsztaty Rodzinne odbywają się w wybrane soboty oraz dni wolne od nauki szkolnej.

Urodziny w EduParku

Urodziny to niezwykły dzień dla każdego dziecka oraz okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zapraszamy do zorganizowania wspaniałej zabawy w EduParku gdzie nauka spotyka się z zabawą! Pod czujnym okiem edukatora dzieci zamienią się w małych naukowców, dla których reakcje chemiczne, przelewanie, mieszanie, a nawet kontrolowane wybuchy nie będą straszne - rozbawią, zaskoczą i sprawią, że będzie to niezapomniany dzień.

Wystawa

Stała wystawa EduParku obejmuje interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki, przy których poprzez zabawę, można samodzielnie badać prawa przyrody. Z każdym stanowiskiem doświadczalnym można się zmierzyć sprawdzając jego działanie. Wystarczy trochę ciekawości i zapału, by stać się odkrywcą praw nauki.

W EduParku liczy się przede wszystkim aktywne działanie i dobry humor. Obsługę urządzeń wyjaśniają szczegółowe instrukcje, a w razie niejasności doświadczeni edukatorzy. Odwiedzający EduPark na wystawie odkryją tajemnice optyki oraz akustyki, zbudują most bez zaprawy, sprawdzą swój refleks i ułożą tułów anatomiczny człowieka, a to nie wszystkie atrakcje. Interaktywne eksponaty EduParku to przedmioty, które dostarczają dzieciom określonych bodźców sensorycznych oddziałujących na ich wzrok, słuch i dotyk  ułatwiając bezpośrednie poznawanie świata. Specjalnie dla naszych najmłodszych gości, wystawa interaktywna wyposażona jest w kącik malucha i panele aktywności. Wystarczy trochę ciekawości i zapału, by stać się prawdziwym odkrywcą praw nauki.

W EduParku odbywają się także liczne imprezy i warsztaty okolicznościowe. Podczas wakacji i ferii stawiamy na emocje i dobrą zabawę. W Andrzejki wystawę spowija mgła, a tradycyjne wróżby są modyfikowane naukowo z kolei Mikołajki to świetna okazja, aby odkryć wszystkie tajemnice świąt i samego Świętego Mikołaja. Aktualna oferta warsztatów okolicznościowych znajduje się w aktualnościach na naszej stronie internetowej.