EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

news_img

Zagadki detektywistyczne z okazji dnia Ojca

25-06-2016

Dziś mali naukowcy mogli przekonać się czym zajmuje się detektyw i jak wygląda jego praca. Badaliśmy cenne wskazówki które mogą doprowadzić do rozwiązania wielu kryminalistycznych zagadek.

Dzieci miały okazję stworzyć laurkę dla Taty – nietypową bo pisaną niewidzialnym atramentem. Szukaliśmy różnic w odciskach palców i dowiedzieliśmy się dlaczego te ślady są tak ważne w pracy detektywa. Znaleźliśmy nietypowe zastosowanie dla pysznych truskawek –  dziś, stały się one dla nas źródłem DNA. Przekonaliśmy się, że my także mamy DNA i to ono sprawia, że jesteśmy podobni do naszych rodziców bądź dziadków. Oprócz tego przygotowaliśmy małego psikusa – każdy wykonał próbkę sztucznej krwi, którą można było zabrać do domu i pokazać rodzinie. Nie mogło także zabraknąć wystrzałów i piankowych wybuchów. Małym detektywom dziękujemy za udział a Tatom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

Jeśli chcecie zobaczyć jak można eksperymentować w EduParku lub znaleźć siebie na zdjęciach z warsztatów zapraszamy na nasz profil na facebooku.