EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Gdański Park Naukowo Technologiczny w trosce o najwyższe standardy obsługi klienta dokonuje niezbędnych prac remontowych oraz  kompleksowych prac termoizolacyjnych w budynku C. Wszystkie aktywności w EduParku zostają odwołane z powodu niedogodności jakie niesie ze sobą charakter wykonywanych robót. O terminie zakończenia prac będziemy informować w osobnym komunikacie.

news_img

Życiodajna nić, czyli DNA bez tajemnic

29-04-2017

Uczestnicy dzisiejszych zajęć mieli okazję sprawdzić jak wygląda życiodajna nić. Nie zabrakło oczywiście naukowej zabawy i mnóstwa eksperymentów.

Podczas warsztatów przybliżone zostały sylwetki naukowców odpowiedzialnych za stworzenie przestrzennego modelu kwasu DNA, ale oczywiście teoria była tylko drobnym elementem i szybko przeszliśmy do doświadczeń. Młodzi naukowcy mieli okazję nie tylko poznać budowę, ale nawet samodzielnie wyizolować DNA ze smacznego owocu. Doświadczalnie sprawdzili co to półprzepuszczalność, którą charakteryzuje się błona komórkowa oraz przy pomocy ziemniaka, dzięki enzymowi katalazy, stworzyli tlenowy wulkan. Ponadto każdy wykonał własną, niepowtarzalną bransoletkę cech kodowanych przez DNA, którą mógł zabrać na pamiątkę. Na kolejne Warsztaty Rodzinne do EduParku zapraszamy w sobotę 6.05, będziemy się zmagać z prawami fizyki na zajęciach „EduMini Fizyk”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów na EduParkowym profilu Facebook.