EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

news_img

Podsumowanie Wakacyjnej Kosmicznej Przygody

03-09-2018

Kosmiczna przygoda EduParku zakończyła swój kurs. Dziękujemy wszystkim małym naukowcom za uczestnictwo i świetną zabawę.

Bohaterem tegorocznych wakacji był Układ Słoneczny. Zajęcia podczas których dostarczyliśmy porcję solidnej wiedzy oraz wielu ciekawostek poświęciliśmy Słońcu, Planetom Skalistym oraz Gazowym Olbrzymom. Uczestnicy warsztatów poprzez eksperymenty dowiedzieli się jakie warunki panują na poszczególnych planetach oraz jak mogliby wyglądać mieszkańcy każdej z nich.

Słońcu zabraliśmy troszeczkę energii i odpowiednią reakcją ogrzaliśmy atmosferę, przyjrzeliśmy się bliżej wybuchom i niekontrolowanym eksplozjom jakie na nim zachodzą oraz dowiedzieliśmy się dlaczego ciepło wędruje aż do Ziemi. Jak na Gorrrące eksperymentowanie przystało nie obyło się bez płonących doświadczeń.

Za pomocą odpowiednich składników odtworzyliśmy powierzchnię Merkurego, odwiedziliśmy Wenus, która zaskoczyła nas ciśnieniem i wysoką temperaturą, na Ziemi ukazała się przepiękna tęcza, a na Marsie obudziliśmy od dawna uśpione wulkany.     

Gazowe olbrzymy fascynowały ekstremalnymi warunkami. Największa planeta Układu Słonecznego, Jowisz, zachwyciła nieustannie wirującymi pasami chmur, Saturn wciągnął uczestników w niezły wir, Uran okazał się lodowatą planetą zaś na Neptunie, jak przystało na rekordzistę najsilniejszych wiatrów, wywołaliśmy chemiczną zawieruchę.

Bardzo nas cieszy fakt, że nawet w wakacje zapał do nauki poprzez eksperymenty nie słabnie!