EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

news_img

Podsumowanie Festiwalu Pociąg do matetamtyki

13-12-2015

W dniach 11 i 12 grudnia 2015r. Gdański Park Naukowo-Technologiczny opanowały dzieci, a to za sprawą Festiwalu Pociąg do Matematyki.

Podczas Festiwalu można było wziąć udział w aktywnościach przygotowanych na 13 stacjach. Wszystkie dotyczyły matematyki, ale dla odwiedzających wcale nie było to takie oczywiste. Dzieci bawiąc się w najlepszego pytały "będziemy jeszcze robić matematykę?", ponieważ nigdy wcześniej nie uczyły się jej w tak interesujący sposób.

W programie festiwalu znalazły się: matematyka od kuchni (przepis na czekoladową masę), wykorzystanie programowania w Scratch do nauczania matematyki (w ramach ogólnoświatowej akcji Godzina Kodowania), warsztaty mulitmedialne M+ (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe – wydawca najbardziej popularnej w Polsce serii podręczników do nauki matematyki), gry matematyczne, interaktywne lekcje z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i nowego programu 321 matma!, matematyka wykorzystaniem klocków LEGO, prezentacja materiałów dostępnych w ofercie Khan Academy, warcaby klasyczne, zagadki matematyczne, modele matematyczne, Piktogramy, doświadczenia matematyczne i scenariusze lekcji, kształtowanie kompetencji matematycznych z wykorzystaniem e-podręcznika oraz Laboratorium szkoły przyszłości. 

Uczestnicy festiwalu poznali nowe dotychczas nieznane zasoby edukacyjne, nauczyli się jak łączyć edukację matematyczno-informatyczną i samemu tworzyć materiały edukacyjne, poznali jak znajdować matematykę w otaczającym środowisku i przekładać je na ciekawe animacje matematyczne, dowiedzieli się jak rozwijać sposób myślenia matematycznego.

Wśród Festiwalowych atrakcji znalazły się nie tylko animacje dla uczniów, ale także konsultacje dla Rodziców oraz konferencja dla nauczycieli "Proste jak matematyka". 

Jest nam niezmiernie miło, że Pomorski Festiwal gościł w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Zainteresowanie Festiwalem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Bez bezcennego zaangażowania ze strony organizatorów, sponsorów, animatorów i wolontariuszy nie udałoby się zrealizować tak niesamowitego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy za współpracę.

Pełna relacja z wydarzenia na stronie Fundacji Edukacja na NOWO oraz relacja zdjęciowa na profilu facebook.

Zapraszamy także do obejrzenia relacji filmowej z pierwszego dnia festiwalu przygotowanej przez POMORSKĄ TV

Organizator wydarzenia:       Współorganizator:
enn_logo_kolory_jednolite_tło-białe      logo_strfa_ekonomiczna
  logo EduPark
 
Patronat honorowy:         
  men   ore
         
Projekt dofinansowała
Fundacja mBanku:
  Partner merytoryczny:    
    WPUD    pcs
   Partner strategiczny:   Partner technologiczny:
        intel1
         
Partnerzy edukacyjni:        Patronat medialny:
logo-gwo-nowa-wersja2   Logo_edukacja_przyszlosci1  
    logo_fundacja    SYGNAŁ_winieta_11-01
        image001 
         
Partner organizacyjny:       Opieka graficzna:
logo2       MadaBeneda