EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

news_img

Pełen atrakcji Piknik Rodzinny Bezpieczna Energia z Polską Spółką Gazownictwa

24-08-2015

Wspaniałe atrakcje związane z Piknikiem Rodzinnym Bezpieczna Energia z Polską Spółką Gazownictwa już za nami.

Dziś przed EduParkiem rządziły wielkie bańki mydlane oraz manufaktura zapachowych i ekologicznych kul do kąpieli. Uczestnicy mogli też poznać tajemnice działania odnawialnych źródeł energii i samodzielnie skonstruować np. mini farmę wiatrową.

Partnerzy wydarzenia zapewnili pokazy latających dronów - Drone Vision, oraz stanowisko przy którym można było poeksperymentować w rozszerzonej rzeczywistości – Professor WHY. Na wystawie królowały kolorowe ognie - SmartLab. Jak to w EduParku, nie zabrakło również eksperymentów tym razem z suchym lodem – mini wyrzutni ilustrujących siłę wysokiego ciśnienia gazu, pompowania balonów jakże szkodliwym dla środowiska dwutlenkiem węgla. Każde warsztaty kończyły się efektownym płomieniem w ogromnej kolbie, a to za sprawą gazu propan butan.

Wszystkie atrakcje, a w szczególności warsztaty i pokazy naukowe, miały na celu pokazanie zalet gazu ziemnego jako nośnika energii oraz konieczności rozwoju nowych, przyjaznych środowisku technologii pozyskiwania energii, pokazanie ich różnorodności oraz korzyści wynikających z bezpiecznego zastosowania gazu ziemnego i odnawialnych źródeł energii. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do częstego odwiedzania EduParku bo u nas zawsze się coś dzieje!

To jeszcze nie koniec atrakcji związanych z projektem Bezpieczna Energia z Polską Spółką Gazownictwa. 23 września zapraszamy grupy zorganizowane do udziału we wspaniałej konferencji o tej samej tematyce. Szczegóły wkrótce.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Pikniku Rodzinnego oraz posumowania przygotowanego przez patrona medialnego wydarzenia Pomorską TV.

Piknik został zorganizowany dzięki sponsorowi Polskiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o.

Partnerzy wydarzenia:
DroneVision-logo-200x160
Patronat medialny: