EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

news_img

Oszczędzanie lepsze niż oczyszczanie

25-03-2017

Każde dziecko wie, że słoneczne popołudnia najmilej upływają nad wodą. Dziś w ramach obchodu Światowego Dnia Wody w EduParku odbyły się warsztaty dzięki którym poznaliśmy chemię i ekologię wody.

Na zajęciach zbudowaliśmy model cząsteczki wody, zbadaliśmy wodę różnego pochodzenia dowiadując się czym może różnić się ten przejrzysty płyn i co powoduje, że przestaje być zdatny do picia. Zbudowaliśmy oczyszczalnię ścieków która pokazała, że dużo łatwiej jest oszczędzać wodę niż ją oczyszczać. Na koniec mali naukowcy przekonali się, że bez wody ciężko wykonać eksperymenty, za to woda dodaje wigoru i energii reakcjom chemicznym. Kolejne Warsztaty Rodzinne już 8.04.2017, zapraszamy do wspólnego odkrywania "Wielkanocnych Tajemnic".

Dziś był także ostatni dzień kiedy można było skorzystać z Pikników żeglarskich GIWK dostępnych w ramach zwiedzania wystawy interaktywnej. Dzieci, wraz ze sternikami, mogły wykonać badanie wody pobranej z okolicznych zbiorników wodnych, a także nauczyć się wiązania węzłów czy podstaw alfabetu Morse’a. Żeglarskie atrakcje cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród najmłodszych gości wystawy jak i ich opiekunów. Dzień Wody i Dzień Bałtyku wraz z GIWK świętowaliśmy przez cały ostatni tydzień, dziękujemy za wspólną zabawę!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów tutaj, a także z Pikników Żeglarskich GIWK tutaj.