EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

news_img

Najsłodsze morze świata.

18-03-2017

Dziś Morze Bałtyckie odkryło przed nami swoje najgłębsze tajemnice. Między innymi, aby zrozumieć czym jest zasolenie próbowaliśmy Bałtyku własnymi językami!

Dzieciom ten smak oczywiście przypadł do gustu. Bałtyk okazał się bardziej słodki niż przewidywaliśmy co na co dzień odczuwa fauna i flora którą można w nim spotkać. Dzieci poznały brata delfina, czyli nieśmiałego morświna oraz śmieszną rybkę, która ma oczy tylko po jednej stronie głowy. Nauczyliśmy się rozróżniać najczęściej spotykane nad polskim morzem muszle, dowiedziały się, że woda krąży w zamkniętym obiegu nawet tysiące lat i jakie znaczenie mają śmieci pozostawiane na plaży, a to wszystko poprzez wykonywane doświadczenia i zabawy. Zachęcamy do udziału w kolejnych Warsztatach Rodzinnych w EduParku.

W dniu dzisiejszym oprócz Warsztatów Rodzinnych poznaliśmy także sztukę żeglarską ze sternikami podczas „Pikników GIWK”. W ramach wstępu na wystawę interaktywną można było poćwiczyć wiązanie węzłów, poznać alfabet Morse’a i dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie zabaw nad wodą. Na Pikniki Żeglarskie z GIWK zapraszamy grupy zorganizowane przez cały tydzień, a rodzinnie w kolejną sobotę 25.03.!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów tutaj.