EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk
tel. (58) 739-61-47
tel. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Od poniedziałku
do piątku
08:00 - 16:00
Sobota 09:30 - 16:00
Niedziela nieczynne
news_img

Kolorowe Eksperymentowanie dobiegło końca

27-02-2016

Za nami ostatnie warsztaty tegorocznych ferii zimowych. Drugi tydzień ferii, tak jak i pierwszy, wypełniony był po brzegi doświadczeniami chemicznymi i fizycznymi.

Dzieci wcielając się w postać chemików odkrywały różne substancje w ich kolorowej odsłonie, używały w tym celu wielu wskaźników chemicznych. Jednym z nich był oranż metylowy – niektórym przypominał zupę pomidorową, innym sok pomarańczowy, ale wszyscy byli zgodni, że jest niezastąpiony w wykrywaniu kwasów i zasad. Wykorzystaliśmy kilkadziesiąt litrów wywaru z czerwonej kapusty przygotowanego z ponad 15 główek tego warzywa. Wystrzeliliśmy w powietrze ponad 200 balonowych „rękawic”, przeprowadziliśmy eksplozję również tak ogromnej liczby wulkanów, że nie jesteśmy w stanie tego zliczyć! Popłynęły litry tęczowej piany. Wywołaliśmy kilkaset śnieżnych zawieruch chemicznych, a wszystko to za sprawą gazu o nazwie dwutlenek węgla. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólne przeżycie tej naukowej przygody. Wszystkiego kolorowego! 

Jeśli chcecie zobaczyć jak można eksperymentować w EduParku lub znaleźć siebie na zdjęciach z warsztatów zapraszamy na nasz profil na facebooku.