EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

news_img

Jestem z Gdańska – Daniel Gabriel Fahrenheit

23-05-2015

Bohaterem majowego Spotkania z Naukowcem będzie Daniel Gabriel Fahrenheit. Już 23 maja dowiemy się między innymi co łączy tego wielkiego uczonego z Gdańskiem i gdzie można obejrzeć pamiątki z nim związane.

Odpowiemy na pytanie dlaczego katar i gorączka żony Fahrenheita mogły mieć wpływ na skalę temperatur. Po mrożących krew w żyłach informacjach zabawimy się w ciepło – zimno. Podgrzejemy atmosferę gorrrącą pianą i ochłodzimy nadmiar wrażeń lodowatą reakcją z dwutlenkiem węgla. Nie obędzie się bez strzykawek, ale spokojnie, nikogo nie będziemy kłuć, strzykawki posłużą do doprowadzenia wody do punktu wrzenia. Serdecznie zapraszamy!

23.05.2015 r. (SOBOTA) godz. 11.30 oraz godz. 13.00

Koszt  warsztatów to 8 zł od dziecka i 5 zł od opiekuna
(w cenę wliczony jest wstęp na wystawę interaktywną EduParku).

Obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 58 739-61-47 lub email: biuro@edupark.gpnt.pl
Zajęcia dostosowane są do wieku odbiorców (przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat).

Spotkanie z Naukowcem w EduParku jest to doskonała okazja by przybliżyć dzieciom postacie naukowców znanych z książek, autorów praw fizycznych i wynalazków z których korzystamy do dziś. Kim tak naprawdę jest naukowiec? Czy znasz jakiegoś sławnego wynalazcę lub odkrywcę z dziedziny nauk przyrodniczych? Nobla, Skłodowską i wielu, wielu innych już teraz możesz spotkać w EduParku. Co miesiąc będziemy przybliżać wam sylwetkę innego, wielkiego naukowca oraz jego odkrycia i wynalazki. Oprócz ciekawostek i prezentacji, wykonamy doświadczenia odnoszące się do zagadnień naukowych związanych z ich odkryciami. Kolejne terminy i tematy spotkań z Naukowcami w EduParku na naszej stronie internetowej.

Jednocześnie zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej www.edupark.gpnt.pl i śledzenia najświeższych informacji na naszym profilu na facebooku bo oferta EduParku wciąż się rozrasta.