EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

news_img

Gdańsk się uczy programowania

04-02-2017

Na zajęciach „Gdańsk się uczy programowania” przy pomocy Ozobotów poznamy zasady bezpieczeństwa na drodze, a robot Edison zaprezentuje możliwości swoich czujników.

Ozobot to robot bardzo sprytny - można go programować za pomocą kolorowych kodów lub online w ozoblockly.pl. Na warsztatach sprawdzimy jak roboty realizują prace drogowe. Zaprogramujemy przy pomocy ozoblockly.pl autonomicznego kierowcę. Wykorzystamy lekcje informatyki do nauki zasad bezpieczeństwa na drodze. Ponadto na zajęciach dowiemy się jak wykorzystać czujniki Edisona, robota kompatybilnego z klockami Lego i nie tylko - programowalnego w Pythonie.

04.02.2017 r. (SOBOTA)
godz. 10.30-11.30
godz. 11:45-12:45
godz. 13:15-14:15 - BRAK MIEJSC
Warsztaty są nieodpłatne i trwają około 60min.
Organizatorem warsztatów jest firma EduSense.

Zajęcia dostosowane do dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 13 lat.
Oferta dla osób indywidualnych.

Obowiązują wcześniejsze zapisy:
tel. 58 739-61-47 lub email: biuro@edupark.gpnt.pl.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 
Minimalna liczba dzieci potrzebna do utworzenia grupy warsztatowej wynosi 5.

W Polsce dystrybutorem Ozobota jest firma Edu-Sense. Scenariusze są opracowywane przez nauczycieli informatyki. Ozobot doskonale sprawdza się we wszelkich zadaniach dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką. W bardzo przystępny sposób pokazuje cel programowania i unaocznia jego fizyczny efekt. To już nie tylko komendy programu widniejące na puzzlach, z których tworzymy program ale poruszający się robot. Ilość zabawy i nauki jest nieograniczona tak jak nieograniczona jest kreatywność dzieci związana z rysowaniem i planowaniem tras, po których może jeździć Ozobot. Prostota obsługi Ozobota sprawia, że jest to bardzo łatwe i wdzięczne narzędzie do nauki programowania. Szczegóły: http://www.edu-sense.com/pl/ozobot/ 

Uczmy się w Gdańsku podczas Święta Gdańskiej Nauki

Tegoroczne obchody święta odbywają pod hasłem „GDAŃSK SIĘ UCZY…”. Czego więc będziemy mieli okazję nauczyć się w tym roku podczas Święta Gdańskiej Nauki? Przed nami m.in. warsztaty z kryminologii, kosmiczny lot z Heweliuszem, wieczory otwarte w obserwatorium czy nauka gry na bębnach.

Święto Gdańskiej Nauki to organizowana cyklicznie impreza, odkrywająca pasję do szeroko rozumianej nauki wśród wszystkich pokoleń oraz przypominająca o dorobku naukowym takich postaci jak Jan Heweliusz, Daniel Fahrenheit, czy Artur Schopenhauer – wybitnych gdańskich naukowców. Wydarzenie to angażuje wielu partnerów, którzy wszystkim żądnym poszerzania swoich umiejętności i wiedzy proponują swoją bogatą ofertę. W tym roku Święto Gdańskiej Nauki rozpocznie się w sobotę, 28 stycznia i potrwa kolejnych 8 dni, do 4 lutego. CO W PROGRAMIE...