EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

news_img

Ferie rozpoczęte!

13-02-2016

Z wielką radością ogłaszamy, że w dniu dzisiejszym rozpoczęły się lodowo-kolorowe ferie w EduParku!

Pierwsi uczestnicy warsztatów przeżyli naukową przygodę z niezwykła substancją, jaką jest suchy lód. Pod tą nazwą kryje się zamrożony dwutlenek węgla o temperaturze bliskiej -80 stopni Celsjusza. Wyobrażacie sobie zimę z tak niskimi temperaturami powietrza? Brrrr… Łatwo się więc domyśleć, że dziś w EduParku utrzymywała się naprawdę mroźna temperatura, ale towarzyszyła jej zarazem gorąca atmosfera rodzinna, pełna śmiechu i radości.  Dzieci wspólnie z rodzicami i dziadkami wyczarowały magiczne zamglone bańki, odkryły wielobarwne tajemnice czerwonej kapusty, a także nadmuchały baloniki dwutlenkiem węgla z pochodzącym z sublimujących kostek suchego lodu. Nie zabrakło również małych eksplozji w postaci wystrzałowej wyrzutni i zmrożonego wyścigu piany.

Jeżeli nie udało się Wam dziś dotrzeć do EduParku, serdecznie zapraszamy na Zmrożone Warsztaty przez cały pierwszy tydzień ferii, natomiast w kolejnym tygodniu czeka na wszystkich Kolorowe Eksperymentowanie!

Jeśli chcecie zobaczyć jak można eksperymentować w EduParku lub znaleźć siebie na zdjęciach z warsztatów zapraszamy na nasz profil na facebooku.