EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38

edupark@strefa.gda.p

Jak do nas trafić / Parking

lineV

DZIAŁALNOŚĆ WSTRZYMANA:

Szczegóły…

news_img

Eureka! Archimedes

20-09-2014

Po wakacjach powracamy także z cyklem Spotkań z Naukowcem w EduParku, czyli interaktywnymi pokazami naukowymi połączonymi z prezentacjami sylwetek znanych naukowców.

We wrześniu wspólnie z Archimedesem będziemy wspominać letnie chwile spędzone nad wodą, sprawdzając co sprawia, że nurkujemy i dlaczego unosimy się na powierzchni. Dowiemy się także, dlaczego Archimedes mimo, że był naukowcem miał ogromny wpływ na bieg historii.

*Grupy zorganizowane powyżej 10 osób:
Termin**  oraz temat** Spotkania z Naukowcem w EduParku wybiera nauczyciel/opiekun grupy, obowiązuje rezerwacja tel. 58 739-61-47 lub email biuro@edupark.gpnt.pl
Koszt dla grup zorganizowanych ze zwiedzaniem wystawy interaktywnej 90 min - 8zł /od dziecka (40 min zajęć i 50 min zwiedzania wystawy interaktywnej EduParku razem 90 min)

**(Terminy dla grup zorganizowanych w tygodniu od poniedziałku do piątku o pełnych godzinach, tematy do wyboru z listy tematów dla osób indywidualnych)

Jest to doskonała okazja, by przybliżyć dzieciom postacie naukowców znanych z książek, autorów praw fizycznych i wynalazków, z których korzystamy do dziś. Kim tak naprawdę jest naukowiec? Czy znasz jakiegoś sławnego wynalazcę lub odkrywcę z dziedziny nauk przyrodniczych? Nobla, Skłodowską i wielu, wielu innych już teraz możesz spotkać w EduParku. Co miesiąc będziemy przybliżać wam sylwetkę innego, wielkiego naukowca oraz jego odkrycia i wynalazki. Oprócz ciekawostek i prezentacji, wykonamy doświadczenia odnoszące się do zagadnień naukowych związanych z ich odkryciami. Kolejne terminy i tematy spotkań z Naukowcami w EduParku na naszej stronie internetowej.

Jednocześnie zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej www.edupark.gpnt.pl i śledzenia najświeższych informacji na naszym profilu na facebooku poniważ oferta EduParku wciąż się rozrasta.