EduPark

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa
Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

tel. +48 58 740 42 38
kom. +48 533-222-603

biuro@edupark.gpnt.pl

Jak do nas trafić / Parking

lineV

GODZINY OTWARCIA:

Szanowni Państwo,
Stacjonarna działalność EduParku zostaje zawieszona z powodu trwających prac termoizolacyjnych, realizowane są wyłącznie zajęcia wyjazdowe dla grup zorganizowanych.
Szczegóły…

news_img

EduWakacje w kolorach chemii - grupy zorganizowane

26-06-2017

W przerwach pomiędzy morskimi kąpielami i błogim lenistwem zapraszamy GRUPY ZORGANIZOWANE do EduParku na porcję emocji w kolorach chemii. Zaskoczymy Was siedmioma odsłonami naukowych zmagań w tym dwoma zupełnie nowymi tematami warsztatów, na których będziemy wakacyjnie bawić się nauką.

Podczas wakacyjnych spotkań w EduParku posurfujemy po morzu chemicznych tematów. Będziemy zaskakiwać wybuchowymi reakcjami i zachwycać kolorowymi efektami. Wytropimy chemię w kuchni i w łazience i odczarujemy to, co czasami przyprawia nas o gęsią skórkę. Żądnych dodatkowych wrażeń zapraszamy na wystawę interaktywną EduParku gdzie można zmierzyć się z prawami fizyki i licznymi biologicznymi zagadnieniami. Zapraszamy!

EduWakacje w kolorach chemii - GRUPY - opis - wersja do druku

Warsztaty z eksperymentami w laboratorium EduParku
- opisy poszczególnych warsztatów znajdują się poniżej

Przepis na Chemię NOWOŚĆ
Chemia od Kuchni NOWOŚĆ

EduMini Wybuchy, Chemia Wokół Nas*,
Chemia Na Kolorowo, EduMini Chemik,
Chemia w Pigułce*

Warsztaty oparte na doświadczeniach i eksperymentach wykonywanych przez uczestników.
Przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat,
*warsztaty „Chemia Wokół Nas” oraz „Chemia w Pigułce” dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Wystawa Interaktywna - EduPark posiada stałą wystawę obejmującą ponad 30 interaktywnych stanowisk z pięciu dziedzin nauki, przy których można samodzielnie badać otaczający świat i prawa nim rządzące. Grupy zorganizowane oprowadzane są przez edukatora po wybranych stanowiskach przez około 15 min., a następnie mają około 40 min. czasu na manipulację i zabawę.

Opiekun/nauczyciel GRUPY może wybrać dzień i godzinę wizyty w EduParku
(w dni powszednie od 26 czerwca do 31 sierpnia 2017r.).

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja
tel. 58 739-61-47

Koszt 50 min. zajęć to 10 zł od dziecka (opiekunowie grup zorganizowanych bezpłatnie)
+ opcjonalnie 3zł od dziecka  bilet wstępu na wystawę interaktywną EduParku (55 min)

Minimalna liczba dzieci potrzebna do przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych wynosi 15. 
W przypadku zgłoszenia mniejszej ilości uczestników należy uiścić opłatę jak za 15 dzieci.

Miejsce warsztatów:
EduPark - Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego ul. Trzy Lipy 3 budynek C; 80-172 Gdańsk
email: biuro@edupark.gpnt.pl; Tel: +48 58 739-61-47

Opisy poszczególnych tematów zajęć:

"Przepis na Chemię" NOWOŚĆ (dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat)

Na warsztatach udowodnimy, że kuchnia to tak naprawdę wielkie laboratorium chemiczne, w którym zachodzi mnóstwo procesów takich jak smażenie, pieczenie, gotowanie, a w głównej roli występują tłuszcze, sole i cukry. Do przeprowadzenia niezwykłych eksperymentów wykorzystamy doskonale wszystkim znane produkty, które można znaleźć w lodówce czy szufladzie z przyprawami.

"Chemia od Kuchni" NOWOŚĆ (dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat)

Kuchnia i łazienka to doskonały warsztat pracy dla przyszłych chemików. Na podstawie wiedzy chemicznej można wytłumaczyć wiele zaskakujących procesów. Na warsztatach odczarujemy niektóre symbole E, poszukamy wspólnego mianownika kuchni z łazienką, a także poznamy świetny przepis na pozbycie się kamienia z czajnika. Przypomnimy sobie również co nieco o kwasach i zasadach co zapewne skończy się bąbelkowym wybuchem. Serdecznie zapraszamy!

"EduMini Wybuchy"(dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat)

Serdecznie zapraszamy na wybuchowo-odlotowe warsztaty pełne chemicznych eksplozji. Uczestnicy będą mogli prześledzić lot rakiety odrzutowej, stworzyć wijący się niczym wąż ogrom piany oraz rozniecić chemiczne wulkany. Ta niezwykła eksperymentalna przygoda rozbudzi w dzieciach zamiłowanie do świata nauki.

"Chemia Na Kolorowo" (dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat)

„Chemia na kolorowo” to warsztaty ukazujące jak niezwykle wielobarwna potrafi być ta dziedzina nauki. Uczestnicy zajęć będą mieli niepowtarzalną okazję wywołać podwodną erupcję, której efekt wprawi każdego w zachwyt. Ponadto w programie naukowa przygoda z sokiem z kapusty, drożdżami i wybuchową wersją kawy. Na koniec przygotowaliśmy eksplodującą, wielobarwną niespodziankę!

"EduMini Chemik" (dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat)

Na warsztatach EduMini Chemik wykonamy zaskakujące reakcje chemiczne, których efekty zapewnią uśmiechy na twarzach dzieci. Przekonamy się, że składniki mieszanin nie zawsze da się rozpoznać na pierwszy rzut oka, a następnie sprawdzimy czy da się je rozdzielić. Nie zabraknie erupcji gazowych wulkanów i przepisu na pompowanie baloników, z którego z pewnością skorzystałby chemik.

"Chemia Wokół Nas" (dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat)

Podczas chemicznych zmagań w EduParku udowodnimy, że chemia towarzyszy nam każdego dnia. Na zajęciach zbadamy właściwości doskonale znanych z kuchni i łazienki substancji. Nie zabraknie reakcji chemicznych, tym razem przekonamy się, że nie każdy eksperyment musi kończyć się wybuchem, a brak wybuchu wcale nie oznacza nudy.

"Chemia W Pigułce" (dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat)

Wszystkich chętnych do zgłębiania wiedzy chemicznej zapraszamy na warsztaty „Chemia W Pigułce”. Poprzez serię zadziwiających kolorami i burzliwie zachodzących eksperymentów rozbudzimy w młodych naukowcach chemię do chemii. Ustawimy czas w zegarze jodowym, zabarwimy kapustę na kolory tęczy, a na koniec zachęcimy wszystkich do zgłębiania tajników tej dziedziny nauki poprzez serię zaskakujących reakcji.